Serdecznie zapraszamy dyrektorów, nauczycieli, specjalistów szkolnych do udziału w Konferencji „Edukacja wobec współczesnych wyzwań” organizowanej przez Fundację OIC Poland z siedzibą w Lublinie.

Konferencja odbędzie się 7 lipca br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie (ul. Artura Grottgera 2).

 

Goście specjalni:

  • Dr Marzena Żylińska - zajmuje się metodyką i neurodydaktyką. Propaguje wprowadzenie do szkół nowej, opartej na wnioskach płynących z neuronauk, kultury edukacyjnej
  • Dr Marek Kaczmarzyk prof. UŚ – biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel akademicki, popularyzator nauki
  • Przedstawiciele Instytutu Nauki Lektikon - Akredytowanej Placówki Doskonalenia Nauczycieli

Obowiązują zapisy! Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 lipca br.

Więcej informacji, program wydarzenia oraz rejestracja: https://www.oic.lublin.pl/wydarzenia/konferencja-prolearn/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/748354452856273?ref=newsfeed

Każdy uczestnik otrzyma Certyfikat.

Konferencja organizowana w ramach projektu “Fostering children’s learning process and cognitive abilities through holistic approach and innovative methods – PRO-LEARN”. Nr projektu 2019-1-PL01-KA201-065726

Szanowni Państwo,

Do 31 lipca przyjmowane są zgłoszenia do konkursu VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu,organizowanego już po raz siedemnasty przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych oraz Akademię Leona Koźmińskiego. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości minimum 10 tys. zł. Dodatkowo, najlepszym pracom z zakresu Diversity & Inclusion zostaną przyznane Nagrody Różnorodności.

Założeniem konkursu jest podnoszenie i promowanie wiedzy z zakresu etyki biznesu, społecznej odpowiedzialności biznesu i ładu korporacyjnego wśród młodych ludzi, wkraczających na rynek pracy, a jednocześnie umacnianie postaw etycznych w biznesie i życiu codziennym.

Do udziału w konkursie zapraszamy studentów i absolwentów uczelni wyższych mających siedzibę w Polsce, autorów prac: licencjackich, magisterskich, doktorskich, habilitacyjnych, podyplomowych, inżynierskich lub MBA, które zostały obronione nie wcześniej niż w dniu 1.09.2020 roku.

ZAKRES TEMATYCZNY PRAC:
- etyka biznesu,

- zagadnienia etyczne w ekonomii teorii zarządzania i naukach pokrewnych,
- społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR),
- ład korporacyjny i raportowanie niefinansowe (ESG),
- innowacyjność społeczna w gospodarce,
- dobre praktyki na rynku finansowym,
- przeciwdziałanie nadużyciom gospodarczym,
- Diversity & Inclusion (pod patronatem Karty Różnorodności koordynowanej przez FOB).

JAK ZGŁOSIĆ PRACĘ?

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie:https://zpf.pl/projekty-edukacyjne/konkurs-verba-veritatis/

Do formularza należy załączyć:

- egzemplarz zgłaszanej pracy,

- streszczenie pracy,

- skan dokumentu potwierdzającego obronę pracy.

TERMIN PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ:31 lipca 2022 roku.

Więcej informacji o Konkursie:www.zpf.pl.

KONTAKT:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." target="_blank" class="link-id-h8f2kubqo" style="text-decoration: none; color: inherit;">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Serdecznie zachęcamy Państwa do zamieszczenia informacji o konkursie na Państwa stronie internetowej oraz jej dystrybucji wśród studentów i absolwentów, którzy mogliby być zainteresowani tematyką Konkursu.Pod poniższymi linkami znajdą Państwo dodatkowe materiały o konkursie do pobrania, w tym informację do publikacji w wersji tekstowej i inne materiały.

MATERIAŁY DO POBRANIA:

Informacja o konkursie (wersja tekstowa do publikacji):
https://www.zpf.pl/pliki/konkurs/verba-2022-o-konkursie-do-publikacji.docx


Regulamin konkursu:
https://www.zpf.pl/pliki/konkurs/regulamin_verba_veritatis_2022.pdf


Materiały graficzne na stronę www i do mediów społecznościowych:
https://www.zpf.pl/pliki/konkurs/verba-veritatis-2022.zip

Z poważaniem,
Zespół ZPF

 

Nowa praca, praktyki... Wiele osób potrzebuje pomocy w stworzeniu CV.

Jedną z opcji jest wykorzystanie gotowego bezpłatnego kreatora, np. takiego:

https://europa.eu/europass/pl/create-europass-cv

Zachęcamy do odwiedzenia strony!

XIII edycja Konkursu na najlepszą pracę dyplomową

Wszystkich studentów i absolwentów, nie tylko z Lublina, zachęcamy do udziału w XIII edycji Konkursu na najlepszą pracę dyplomową. Istotne jest, aby wybrany temat dotyczył szeroko pojętego rozwoju naszego miasta lub jego obszaru metropolitalnego.

W Konkursie Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową przyjmujemy prace: licencjackie, magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie, obronione na dowolnej uczelni i kierunku studiów. Termin zgłoszeń do Konkursu upływa 15 września 2022 r. Zwycięskie prace mają szansę wpłynąć na rozwój miasta i działania samorządu.

Przewidziane są dwie kategorie: jedna dla autorów prac licencjackich, magisterskich i inżynierskich oraz druga dla autorów prac doktoranckich. W każdej z nich może zostać przyznana nagroda główna w wysokości 6 tys. złotych oraz maksymalnie trzy wyróżnienia, każde w wysokości2 tys. złotych. Dodatkowo, w kategorii prac licencjackich, magisterskich i inżynierskich przewidziane jest wyróżnienie w formie trzymiesięcznej płatnej praktyki absolwenckiej w Urzędzie Miasta Lublin, z łącznym świadczeniem pieniężnym o wartości 4,5 tys. zł.

W bieżącej edycji zostaną wzięte pod uwagę prace obronione nie wcześniej niż w 2019 r. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć w regulaminie Konkursu. W tym roku wprowadziliśmy kilka formalnych zmian, w stosunku do poprzednich edycji tak, aby umożliwić inicjatywie jeszcze szerszy zasięg.

Prace konkursowe wraz z załącznikami można doręczyć:

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie BIP: Konkurs na najlepszą pracę dyplomową.

 

Kontakt:
tel.: 81 466 25 15

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Miasta Lublin

Wydział Strategii i Przedsiębiorczości

pl. Litewski 1

20-080 Lublin

 

Konkurs Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową (w ubiegłych edycjach pod nazwą Konkursu Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta) ma wieloletnią tradycję i prowadzony jest od 2010 r. Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania studentów zagadnieniami związanymi z szeroko rozumianym rozwojem lokalnym, głównie w kontekście gospodarczym, społecznym, kulturowym i środowiskowym oraz zachęcenie studentów do podejmowania tej tematyki w swojej pracy badawczej. Konkurs organizowany jest w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży.

WEBINARIA DLA STUDENTÓW „PIERWSZY KROK W KARIERZE Z EUROPASS”

 

Krajowe Centrum Europass & Euroguidance zaprasza wszystkich studentów i absolwentów do udziału w tegorocznym cyklu webinariów pt. „Pierwszy krok w karierze z Europass”.

Podczas webinarium odbędą się 3 wystąpienia:

  • „Strategie znalezienia pracy” – Sylwia Korycka-Fortuna, doradca kariery oraz coach ICF.
  • „Szansa do rozwoju swoich umiejętności z Europass” – Piotr Głusiec, członek Zespołu Krajowego Centrum Europass & Euroguidance.
  • „Savoir-vivre podczas rozmowy kwalifikacyjnej” – Bartosz Czerniawski, założyciel i pomysłodawca Akademii Savoir Vivre „Bonawentura”.

Tematyka spotkań: Praktyczne wskazówki co należy uwzględnić w procesie decyzyjnym dotyczącym kariery, jakie są strategie oraz narzędzia Europass, które są pomocne
w poszukiwaniu pracy, a także podstawy savoir-vivre podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych planowaniem i rozwojem kariery zawodowej.

Webinaria odbędą się w 6 terminach i są bezpłatne! Czas trwania 2 godz.

Zachęcamy do promocji wydarzenia za pośrednictwem stron internetowych i mediów społecznościowych- w załączeniu grafika promująca.
Wszystkie szczegóły wydarzenia i linki do rejestracji znajdują się w zaproszeniu.

Link do promocji wydarzenia w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/europasspolska/photos/a.1591359657551089/5181832725170413/

Pozdrawiamy

Pracownicy Krajowego Centrum Europass & Euroguidance

 

* Dla Studenta/Absolwenta: Praca, Stypendia, Konkursy, Doktoraty PLUS: Organizacje Studenckie!
Oferty i porady - z wszystkich kierunków i branży - www.bit.ly/Wiosna-22
oraz PŁATNE Praktyki i Staże u lidera - www.bit.ly/Praktyki-Staze
Zapraszamy!